Kapat

OYUN HALISI


Oyun halıları bebekleri eğlendirmek ve onları harekete geçirmek amacıyla özel olarak tasarlanmış dinlenmeye yarayan küçük halılardır.Bu alanlar müzikler, oyunlar ve ilgi çekici renkler aracılığıyla bebeğin motor sinir sisteminin gelişimine yardımcı olur. Bununla birlikte konsantrasyonu uyarır ve bebeğin çevresini keşfetmesini sağlar.Oyun halılarının amacı bebekler gelişirken farklı objeleri keşfetmelerini sağlamaktır.Bebeğin hisleri ve yetenekleri geliştikçe, oyun halısındaki objelerle olan etkileşimi de değişir.

Peki Oyun Halısın Nasıl Olmalıdır?

Üretildiği malzemeler oldukça önemli. Sentetik malzemelerden oluşmamalı ve antibakteriyal özelliğe sahip olmalıdır.Bebeğiniz için yeterince konforlu olmalıdır.Zeminin yumuşaklığı, sertliğini ve soğukluğunu hissetmemesi için kalınlığı da önemlidir.Bebekler için oyun halısına bağlı oyuncakların takılıp çıkarılabilir olması tercih için önemli bir sebep. Böylece sevmediklerini çıkarabilir ve sevdikleri ile daha güzel zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Duyu organlarına hitap eden unsurlar bulundurmalıdır. Sesler, ışıklar ve renkli işaretler bebeğinizin dikkatini çekecektir.

Oyun halılarının faydaları nelerdir?

Oyun halıları bebeğinizin psiko-motor gelişimine yardımcı olur. Üstünde zaman geçirdikçe bebeğiniz üzerinde asılı duran objeleri kavramayı öğrenir. Minderli tabanı bebeğinizin incinmeden kıpırdamasını ve hareket etmesini sağlar.

Oyun halıları ışık, renk ve sesler yardımıyla görme ve işitme duyularını uyarır. Buna ek olarak çocuğunuzun çevresini keşfetmesini sağlar.

Oyun alanları bebeğinizin hafızasının gelişimine yardımcı olur. Ebeveynler çocuklarına üstlerinde asılı duran objelerin isimlerini öğretebilir. Ayrıca çocuklarının ismini söyledikleri objeye bakmasını ve dokunmasını da isteyebilirler.

Oyun halıları ebeveynlere çocukları ile birlikte paylaşabileceği eğlenceli ve keyifli saatler sunar.


Kayıt ol, giriş yap
Sepetini doldur, siparişini ver
Hazırlanan taze organik ürünleri kapıdan teslim al
Afiyet olsun
Takipte Kalın

Babyfoodie © 2022 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır