Kapat

BEBEKLERİN ORGANİK BESLENMESİ NEDEN ÖNEMLİ?


Organik ürün müşteriye ulaşana kadar, hiçbir kimyasala maruz kalmadan tamamen doğal süreçlerden geçerek nihai halini alır. Sadece doğanın kendi gücü ile yetişen ürünler bulunduğu mevsim ne ise o şartlara göre yetişir, dışarıdan hiçbir müdahaleye maruz kalmaz. Bir ürünün organik ibaresini kullanabilmesi için Tarım  Bakanlığı tarafından akredite olmuş denetleme ve sertifikasyon kuruluşları tarafından denetleniyor olması gerekmektedir, ancak bu şekilde etikette organik logosu barındırılabilir.

Peki organik beslenme neden önemlidir? Özellikle bebekler için neden gereklidir? Anne karnından yaşamın ilk 3 yılına kadar, yani büyümenin ve yağ hücrelerinin yapımının hızlı olduğu bu dönem beyin ve sinir sistemi gelişimi açısından çok önemlidir. İlk 6 ay sadece harika bir besin olan anne sütü ile beslenen bebek, 6 aydan sonra yavaş yavaş anne sütü yanında ek gıda tadımlarına başlar ve meyvedeki, sebzedeki, tahıldaki, bakliyattaki vb vitaminler ve mineraller ile büyüme desteklenir. Bebeğin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için çevresel toksinlere (meyve ve sebzelerden aldığımız tarım ilacı kalıntıları, hava kirliliği, su kirliliği) maruz olma durumunu  mümkün olduğunca en aza indirmemiz gerekmektedir. Bebeğin büyümenin ve tüm hayatının sağlık temellerinin atıldığı bu dönemde organik ürünlerle besleyerek kimyasala maruz kalmasını engelleyebiliriz.

Biz de bu gerekliliği biliyoruz ve ürünlerimizi organik olarak üretiyoruz. Yani Baby Foodie ürünleri içeriğinde bulunan tüm malzemeleri organik seçiyor ve işlenmesinde denetleme kuruluşu tarafından denetleniyor ve organik sertifikalandırılıyor.
 


Kayıt ol, giriş yap
Sepetini doldur, siparişini ver
Hazırlanan taze organik ürünleri kapıdan teslim al
Afiyet olsun
Takipte Kalın

Babyfoodie © 2022 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır