Kapat

BEBEK ÇAMAŞIRLARI YIKAMA


Bebekler  hassas bir cilde sahiptir. Bu sebeple tekstil kalıntılarından arındırmak adına, aldığınız kıyafetleri kullanmadan önce bakım etiketine uyacak şekilde yıkamalısınız.Bebek sağlığı için bebeğinizin kıyafetlerini kendi kıyafetlerinizle beraber yıkamamaya özen gösterin. Yetişkin kıyafetinde bulunan parfüm, kir benzeri kalıntılar bebeğinizin kıyafetine geçebilir. Bu sebeple yıkamanın yanı sıra kirli sepetlerinin de farklı olmalıdır.Bebeklerin giysilerini yıkarken, giysilerin yıkama yönergeleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Bakteri ve mikropların ölmesi için 40 ile 60 derece arasında sıcaklık yeterli olduğu gibi, daha yüksek sıcaklık giysilerin zarar görmesine yol açabilir.

Bebek Deterjan Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Deterjan seçiminizi olabildiğince sıvı deterjanlardan yana kullanın. Sıvı deterjanlar, toz deterjanlara kıyasla daha az tahriş edicidir. Paraben başta olmak üzere ağır kimyasal bileşenler içeren çamaşır deterjanları bebeklerimizin cildinde alerjik reaksiyonlara yol açabilirler. Bu sebeple bebeklerimizin çamaşırlarını yıkamak için mutlaka organik çamaşır deterjanları tercih etmeliyiz. Bitkisel içerikli organik deterjanlar yoğun bir kokuya sahip olmuyor ve içindeki bitkisel özütlerle bebeklerimizin hassas ciltlerini koruyup zararlı kimyasallarla temas etmesine engel oluyorlar. Bebeğinizin cildi kızarıyor ve kaşınıyorsa hassas ciltler için çamaşır deterjanı seçmelisiniz. Seçeceğiniz deterjanın parfüm ve boya içermemeli. Bebek çamaşır deterjanının yanı sıra yumuşatıcı seçiminde de ürün içeriği oldukça önem taşır. İyi bir bebek çamaşır deterjanının fazla köpürmemesi gerekir çünkü bu deterjanlar kalıntı bırakıp, kimyasal tepkime yaratabilir.

Durulama işleminin uzun sürmesi önemli. Artı durulama, bebek kıyafetlerinin çamaşır deterjanı ve yumuşatıcılarından arta kalan kimyasallardan arındırılmasını sağlıyor. Kıyafetlerin üzerinde herhangi bir madde artığı kalmaması için program bitmeden önce yeniden durulanması, bebeklerin muhtemel alerjik reaksiyonlardan etkilenmesini önleyebiliyor. Hatta isilik, pişik gibi birçok cilt problemi de bu sayede ortadan kaldırılıyor. Bu yüzden bebeği olası tüm deri rahatsızlıklarından korumak için durulama işlemine özen göstermelisiniz.Yıkama kadar önemli olan bir diğer nokta ise kurutma işlemi. Bebek çamaşırlarını özellikle açık havada kurutmaya bırakmalısınız. Çünkü güneş ışınları, bakterilerin yok olmasını sağlar. Bebek kıyafetlerini kurutma makinesinde kurutmak, çoğunlukla bakteri oluşumuna yol açar. Bu nedenle, kurutma makinelerini tercih etmeyin.Kıyafetleri kurutmak için, öğleden önce ve öğleden sonraki saatleri tercih edin. Sabah çok erken saatler ile akşam saatleri, havadaki oksijen oranının azaldığı zamanlardır.Bebek kıyafetlerin kapalı alanda kurutulması doğru bir tercih değildir. Kıyafetler, ev içerisinde odada kurutulacaksa, pencereler açık bırakılmalı ve temiz havanın içeri girmesi sağlanmalıdır.Kuruyan çamaşırları serin ve kuru bir yerde muhafaza etmeye özen gösterin ve  Kuruyan giysileri ütüleyin. Ütünün yüksek ısısı, kıyafetlerdeki hijyenik etkinin artmasını sağladığı için bebek kıyafetlerinin ütülemesi öneriliyor. Bebeğin kıyafetlerini ütülerken, çok yüksek ve buhar kullanmamaya dikkat edin.Buharlı ütülemede, kıyafetler nemlenebilir. Kıyafetleri katlayıp dolaba yerleştirmeden önce, tamamen kuru olduğuna emin olun. Nem, bakteriler için her zaman ideal bir ortam oluşturur.

Bebek kıyafetlerinin yanı sıra, bebeğin çarşaf takımları, peluş oyuncakları, havluları gibi eşyalar da az miktarda bebek deterjanı kullanılarak yıkanmalıdır.


Kayıt ol, giriş yap
Sepetini doldur, siparişini ver
Hazırlanan taze organik ürünleri kapıdan teslim al
Afiyet olsun
Takipte Kalın

Babyfoodie © 2022 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır